Nimi
Osaühing Kallaste Kalur
Rekisterikoodi
10006498
ALV-numero
EE100275803
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
12.01.1996 (30)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
194 285.00 €
Toiminta
10201 - Kalan, äyriäisten ja nilviäisten jalostus ja säilöntä 46322 - 52229 - Muut vesiliikenteen tukitoiminnot 47231 - Kalan, äyriäisten ja nilviäisten vähittäismyynti erikoisliikkeissä 35123 - 47111 - Vähittäismyynti erikoistumattomissa myymälöissä, joissa pääosin elintarvikkeet, juomat tai tupakka
1 233 144 €
-54 362 €
-4%
1 017 €
(arvio on suuntaa antava)
313 615 €
20
Toimitettu
Ei verovelkoja
-17%
-1%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Toomas Tamm
| - | - | Välillinen omistus |
| Andrus Blok
| - | Hallituksen jäsen | - |
| Kallaste Invest OÜ 14066994 | 100% - 194 285.00 EUR | - | - |
| 2019 22.10.2020 | 2020 30.06.2021 | 2021 29.06.2022 | 2022 29.06.2023 | 2023 28.06.2024 | 2024 17.06.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 1 309 850 € | 1 437 230 € | 1 076 136 € | 695 840 € | 1 024 322 € | 1 233 144 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | -341 297 € | -485 358 € | -383 140 € | -469 401 € | -375 444 € | -54 362 € |
| Voittomarginaali | -26% | -34% | -36% | -67% | -37% | -4% |
| Käyttöomaisuus | 943 038 € | 979 883 € | 743 974 € | 733 342 € | 656 715 € | 669 188 € |
| Pysyvät vastaavat | 4 266 885 € | 4 241 752 € | 4 207 078 € | 4 420 917 € | 4 283 359 € | 4 108 928 € |
| Kokonaisvarat | 5 209 923 € | 5 221 635 € | 4 951 052 € | 5 154 259 € | 4 940 074 € | 4 778 116 € |
| Lyhytaikaiset velat | 1 829 643 € | 913 713 € | 831 270 € | 1 054 878 € | 149 884 € | 151 206 € |
| Pitkäaikaiset velat | 1 298 960 € | 2 711 960 € | 2 906 960 € | 3 355 960 € | 4 422 213 € | 4 313 295 € |
| Kokonaisvelat | 3 128 603 € | 3 625 673 € | 3 738 230 € | 4 410 838 € | 4 572 097 € | 4 464 501 € |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 2 081 320 € | 1 595 962 € | 1 212 822 € | 743 421 € | 367 977 € | 313 615 € |
| Työntekijöiden määrä | 42 | 42 | 24 | 21 | 21 | 20 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 488 073 € | 84 912 € | 29 547 € | 21 |
| 2025 Q3 | 241 197 € | 65 722 € | 29 341 € | 21 |
| 2025 Q2 | 311 271 € | 50 919 € | 26 948 € | 21 |
| 2025 Q1 | 214 232 € | 47 281 € | 25 310 € | 22 |
| 2024 Q4 | 447 888 € | 88 019 € | 28 454 € | 22 |
| 2024 Q3 | 336 937 € | 75 493 € | 27 333 € | 22 |
| 2024 Q2 | 219 850 € | 53 359 € | 26 174 € | 22 |
| 2024 Q1 | 218 503 € | 45 023 € | 27 965 € | 22 |
| 2023 Q4 | 432 975 € | 81 497 € | 33 134 € | 22 |
| 2023 Q3 | 185 187 € | 45 838 € | 32 360 € | 22 |
| 2023 Q2 | 227 479 € | 48 935 € | 28 148 € | 21 |
| 2023 Q1 | 200 390 € | 40 125 € | 25 205 € | 23 |
| 2022 Q4 | 150 160 € | 31 788 € | 32 311 € | 23 |
| 2022 Q3 | 227 933 € | 30 592 € | 23 761 € | 23 |
| 2022 Q2 | 176 472 € | 37 651 € | 21 928 € | 23 |
| 2022 Q1 | -134 623 € | 22 182 € | 22 169 € | 21 |