Nimi
Osaühing LEINONEN
Rekisterikoodi
10391964
ALV-numero
EE100195831
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
25.02.1998 (28)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
19 170.00 €
Toiminta
69202 - Kirjanpito, veroneuvonta 69102 - Oikeudellisten neuvonantajien ja asianajotoimistojen toiminta
2 540 251 €
-232 515 €
-9%
2 688 €
(arvio on suuntaa antava)
523 014 €
39
Toimitettu
Ei verovelkoja
-44%
-12%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Helin Mäetalu
| - | Hallituksen jäsen | - |
| Seppo Juhani Hämäläinen
| - | Hallituksen jäsen | - |
| Kirsi Leinonen
| 30% - 5 751.00 EUR | - | - |
| Lars Petter Leinonen
| 70% - 13 419.00 EUR | Hallituksen jäsen | Suora omistus |
| 2019 01.06.2020 | 2020 20.04.2021 | 2021 20.05.2022 | 2022 02.06.2023 | 2023 02.04.2024 | 2024 09.04.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 2 259 103 € | 2 099 666 € | 2 324 618 € | 2 485 168 € | 2 451 642 € | 2 540 251 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | 397 026 € | 157 216 € | 162 406 € | 212 660 € | -99 847 € | -232 515 € |
| Voittomarginaali | 18% | 7% | 7% | 9% | -4% | -9% |
| Käyttöomaisuus | 1 604 266 € | 1 811 264 € | 2 199 950 € | 2 255 713 € | 1 308 230 € | 1 476 023 € |
| Pysyvät vastaavat | 1 491 088 € | 1 382 121 € | 973 760 € | 1 261 695 € | 740 714 € | 447 218 € |
| Kokonaisvarat | 3 095 354 € | 3 193 385 € | 3 173 710 € | 3 517 408 € | 2 048 944 € | 1 923 241 € |
| Lyhytaikaiset velat | 186 499 € | 234 674 € | 156 408 € | 287 446 € | 259 706 € | 509 103 € |
| Pitkäaikaiset velat | 45 000 € | 0 € | - | - | - | 891 124 € |
| Kokonaisvelat | 231 499 € | - | - | - | - | 1 400 227 € |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 2 863 855 € | 2 958 711 € | 3 017 302 € | 3 229 962 € | 1 789 238 € | 523 014 € |
| Työntekijöiden määrä | 41 | 41 | 41 | 39 | 36 | 39 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 822 306 € | 258 328 € | 191 049 € | 40 |
| 2025 Q3 | 772 432 € | 255 993 € | 193 747 € | 40 |
| 2025 Q2 | 783 478 € | 250 023 € | 179 602 € | 39 |
| 2025 Q1 | 745 761 € | 547 723 € | 234 828 € | 37 |
| 2024 Q4 | 711 348 € | 217 986 € | 172 601 € | 43 |
| 2024 Q3 | 717 070 € | 219 589 € | 165 701 € | 43 |
| 2024 Q2 | 708 122 € | 243 934 € | 198 096 € | 39 |
| 2024 Q1 | 708 907 € | 198 156 € | 142 027 € | 39 |
| 2023 Q4 | 663 065 € | 536 629 € | 155 929 € | 34 |
| 2023 Q3 | 655 703 € | 192 391 € | 137 196 € | 34 |
| 2023 Q2 | 638 087 € | 205 918 € | 154 104 € | 37 |
| 2023 Q1 | 699 519 € | 207 316 € | 140 649 € | 38 |
| 2022 Q4 | 616 727 € | 190 792 € | 136 450 € | 37 |
| 2022 Q3 | 624 098 € | 195 958 € | 145 878 € | 37 |
| 2022 Q2 | 691 022 € | 209 223 € | 147 106 € | 41 |
| 2022 Q1 | 685 905 € | 204 930 € | 141 770 € | 42 |