Nimi
Osaühing Struxi
Rekisterikoodi
11247318
ALV-numero
EE101050399
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
10.05.2006 (20)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
2 556.00 €
Toiminta
43351 - 01611 - Kasvinviljelyn tukitoiminta
43 918 €
-23 617 €
-54%
737 €
(arvio on suuntaa antava)
74 923 €
1
Toimitettu
Ei verovelkoja
-32%
-20%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Marko Õunas
| 100% - 2 556.00 EUR | Hallituksen jäsen | Suora omistus |
| 2019 30.10.2020 | 2020 15.12.2021 | 2021 09.03.2022 | 2022 27.07.2023 | 2023 01.07.2024 | 2024 23.06.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 314 651 € | 162 435 € | 686 558 € | 518 619 € | 284 766 € | 43 918 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | -10 578 € | -16 359 € | 68 820 € | 2 068 € | -22 967 € | -23 617 € |
| Voittomarginaali | -3% | -10% | 10% | 0% | -8% | -54% |
| Käyttöomaisuus | 79 153 € | 29 498 € | 114 294 € | 108 731 € | 61 430 € | 44 674 € |
| Pysyvät vastaavat | 50 321 € | 45 825 € | 47 508 € | 49 748 € | 96 222 € | 74 268 € |
| Kokonaisvarat | 129 474 € | 75 323 € | 161 802 € | 158 479 € | 157 652 € | 118 942 € |
| Lyhytaikaiset velat | 53 400 € | 22 016 € | 42 363 € | 36 972 € | 16 243 € | 8 407 € |
| Pitkäaikaiset velat | 9 095 € | 2 688 € | 0 € | 0 € | 42 869 € | 35 612 € |
| Kokonaisvelat | 62 495 € | 24 704 € | - | - | 59 112 € | 44 019 € |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 66 979 € | 50 619 € | 119 439 € | 121 507 € | 98 540 € | 74 923 € |
| Työntekijöiden määrä | 4 | 1 | 4 | 3 | 2 | 1 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 8 341 € | 2 380 € | 812 € | 1 |
| 2025 Q3 | 5 307 € | 1 871 € | 812 € | 1 |
| 2025 Q2 | 5 279 € | 1 667 € | 1 087 € | - |
| 2025 Q1 | 5 045 € | 1 788 € | 1 620 € | 1 |
| 2024 Q4 | 17 858 € | 3 974 € | 1 323 € | 1 |
| 2024 Q3 | 10 461 € | 2 965 € | 1 323 € | 1 |
| 2024 Q2 | 24 686 € | 2 229 € | 1 056 € | 1 |
| 2024 Q1 | 26 208 € | 0 € | 1 902 € | 1 |
| 2023 Q4 | 71 011 € | 9 020 € | 5 496 € | 1 |
| 2023 Q3 | 89 084 € | 8 648 € | 3 163 € | 1 |
| 2023 Q2 | 54 744 € | 3 954 € | 3 980 € | 3 |
| 2023 Q1 | 118 448 € | 11 630 € | 7 174 € | 3 |
| 2022 Q4 | 177 727 € | 12 214 € | 6 134 € | 4 |
| 2022 Q3 | 112 288 € | 11 367 € | 4 367 € | 4 |
| 2022 Q2 | 98 171 € | 1 537 € | 1 606 € | 4 |
| 2022 Q1 | 153 066 € | 17 978 € | 5 360 € | 2 |