Nimi
Luminec OÜ
Rekisterikoodi
12360100
ALV-numero
EE101584771
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
10.10.2012 (13)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
2 500.00 €
Toiminta
27401 - Sähkövalaistuslaitteiden valmistus
1 978 532 €
58 608 €
3%
1 757 €
(arvio on suuntaa antava)
515 741 €
8
Toimitettu
Ei verovelkoja
11%
8%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Jarmo Võsa
| - | Hallituksen jäsen | Välillinen omistus |
| Lumi Nation Group OÜ 14749799 | 95% - 2 375.00 EUR | - | - |
| Taavi Mänd
| 5% - 125.00 EUR | - | - |
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Lighting Management Studio OÜ 14387853 | 100% - 2 500.00 EUR | - | - |
| 2019 05.06.2020 | 2020 30.06.2021 | 2021 17.10.2022 | 2022 03.10.2023 | 2023 29.08.2024 | 2024 02.07.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 1 948 063 € | 1 628 115 € | 1 466 228 € | 1 801 580 € | 2 987 639 € | 1 978 532 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | 124 820 € | 116 179 € | 15 970 € | 91 781 € | 96 488 € | 58 608 € |
| Voittomarginaali | 6% | 7% | 1% | 5% | 3% | 3% |
| Käyttöomaisuus | 399 143 € | 442 422 € | 1 051 023 € | 679 095 € | 768 205 € | 712 907 € |
| Pysyvät vastaavat | 91 909 € | 62 454 € | 67 654 € | 65 061 € | 24 448 € | 23 535 € |
| Kokonaisvarat | 491 052 € | 504 876 € | 1 118 677 € | 744 156 € | 792 653 € | 736 442 € |
| Lyhytaikaiset velat | 199 382 € | 111 098 € | 708 929 € | 368 556 € | 320 521 € | 220 701 € |
| Pitkäaikaiset velat | 14 071 € | 0 € | - | - | - | - |
| Kokonaisvelat | 213 453 € | - | - | - | - | - |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 277 599 € | 393 778 € | 409 748 € | 375 600 € | 472 132 € | 515 741 € |
| Työntekijöiden määrä | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 632 497 € | 112 488 € | 34 455 € | 11 |
| 2025 Q3 | 594 886 € | 84 548 € | 31 008 € | 11 |
| 2025 Q2 | 440 914 € | 75 106 € | 29 168 € | 10 |
| 2025 Q1 | 626 156 € | 84 425 € | 24 836 € | 10 |
| 2024 Q4 | 606 954 € | 52 787 € | 24 440 € | 10 |
| 2024 Q3 | 673 000 € | 98 438 € | 23 166 € | 10 |
| 2024 Q2 | 633 341 € | 76 269 € | 22 649 € | 9 |
| 2024 Q1 | 472 670 € | 43 071 € | 24 713 € | 7 |
| 2023 Q4 | 865 813 € | 105 036 € | 30 113 € | 8 |
| 2023 Q3 | 707 115 € | 61 723 € | 30 697 € | 8 |
| 2023 Q2 | 1 211 257 € | 137 602 € | 25 065 € | 10 |
| 2023 Q1 | 543 363 € | 35 803 € | 25 888 € | 8 |
| 2022 Q4 | 702 928 € | 92 289 € | 29 977 € | 9 |
| 2022 Q3 | 525 644 € | 74 544 € | 27 584 € | 9 |
| 2022 Q2 | 445 755 € | 43 279 € | 21 482 € | 10 |
| 2022 Q1 | 717 022 € | 67 555 € | 19 282 € | 9 |