Nimi
Helme Lihaveis OÜ
Rekisterikoodi
12432756
ALV-numero
EE101674791
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
05.03.2013 (13)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
2 500.00 €
Toiminta
01421 - Muiden nautojen ja puhvelien kasvatus 01611 - Kasvinviljelyn tukitoiminta 01111 - Viljan (paitsi riisin), palkokasvien ja öljysiementen viljely 01192 -
62 064 €
16 525 €
27%
1 088 €
(arvio on suuntaa antava)
1 070 465 €
1
Toimitettu
Ei verovelkoja
2%
1%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Ivo Tomson
| 100% - 2 500.00 EUR | Hallituksen jäsen | Suora omistus |
| 2019 23.08.2020 | 2020 30.06.2021 | 2021 01.07.2022 | 2022 03.04.2023 | 2023 26.06.2024 | 2024 26.06.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 41 391 € | 39 558 € | 83 593 € | 72 869 € | 81 376 € | 62 064 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | 21 608 € | 33 792 € | -17 322 € | 300 166 € | 15 374 € | 16 525 € |
| Voittomarginaali | 52% | 85% | -21% | 412% | 19% | 27% |
| Käyttöomaisuus | 44 931 € | 94 673 € | 140 978 € | 161 965 € | 180 297 € | 171 731 € |
| Pysyvät vastaavat | 832 260 € | 838 819 € | 919 943 € | 930 945 € | 1 147 402 € | 1 082 590 € |
| Kokonaisvarat | 877 191 € | 933 492 € | 1 060 921 € | 1 092 910 € | 1 327 699 € | 1 254 321 € |
| Lyhytaikaiset velat | 24 732 € | 16 302 € | 36 555 € | 32 863 € | 23 005 € | 32 056 € |
| Pitkäaikaiset velat | 763 633 € | 794 572 € | 919 070 € | 337 585 € | 384 031 € | 151 800 € |
| Kokonaisvelat | 788 365 € | 810 874 € | 955 625 € | 370 448 € | 407 036 € | 183 856 € |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 88 826 € | 122 618 € | 105 296 € | 722 462 € | 920 663 € | 1 070 465 € |
| Työntekijöiden määrä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 8 381 € | 1 349 € | 362 € | - |
| 2025 Q3 | 33 129 € | 4 579 € | 2 278 € | - |
| 2025 Q2 | 26 376 € | 7 526 € | 3 413 € | 2 |
| 2025 Q1 | 22 601 € | 7 934 € | 4 933 € | 2 |
| 2024 Q4 | 26 118 € | 9 291 € | 2 924 € | 2 |
| 2024 Q3 | 27 087 € | 0 € | 577 € | 2 |
| 2024 Q2 | 6 007 € | 1 302 € | 567 € | 1 |
| 2024 Q1 | 16 852 € | 3 877 € | 2 208 € | 1 |
| 2023 Q4 | 33 539 € | 0 € | 0 € | - |
| 2023 Q3 | 20 005 € | 0 € | 0 € | - |
| 2023 Q2 | 12 249 € | 0 € | 0 € | - |
| 2023 Q1 | 2 600 € | 1 352 € | 2 750 € | - |
| 2022 Q4 | 34 051 € | 7 271 € | 965 € | - |
| 2022 Q3 | 28 416 € | 1 654 € | 0 € | - |
| 2022 Q2 | 6 628 € | 0 € | 0 € | - |
| 2022 Q1 | 3 817 € | 0 € | 1 734 € | - |