Nimi
Osaühing Luha Invest
Rekisterikoodi
10931981
ALV-numero
EE100844166
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
06.08.2003 (22)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
2 556.00 €
Toiminta
71121 - Rakennustekninen suunnittelu ja konsultointi
31 951 €
2 499 €
8%
205 €
(arvio on suuntaa antava)
182 586 €
1
Toimitettu
Ei verovelkoja
1%
1%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Raul Sooäär
| - | Hallituksen jäsen | - |
| Mait-Väinu Sooäär
| 61% - 1 556.00 EUR | Hallituksen jäsen | Suora omistus |
| Ande Sooäär
| 39% - 1 000.00 EUR | - | Suora omistus |
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| osaühing Staadioni Hotell 10104611 | 30% - 767.00 EUR | - | - |
| 2019 12.04.2020 | 2020 10.02.2021 | 2021 05.03.2022 | 2022 28.03.2023 | 2023 12.04.2024 | 2024 10.02.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 20 560 € | 23 607 € | 34 799 € | 54 991 € | 28 707 € | 31 951 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | 8 029 € | 11 308 € | 9 848 € | 20 064 € | 8 333 € | 2 499 € |
| Voittomarginaali | 39% | 48% | 28% | 36% | 29% | 8% |
| Käyttöomaisuus | 14 549 € | 12 629 € | 19 244 € | 91 961 € | 90 157 € | 93 553 € |
| Pysyvät vastaavat | 133 181 € | 132 700 € | 132 906 € | 80 000 € | 90 270 € | 89 129 € |
| Kokonaisvarat | 147 730 € | 145 329 € | 152 150 € | 171 961 € | 180 427 € | 182 682 € |
| Lyhytaikaiset velat | 1 092 € | 3 487 € | 460 € | 207 € | 340 € | 96 € |
| Pitkäaikaiset velat | - | - | - | - | - | - |
| Kokonaisvelat | - | - | - | - | - | - |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 146 638 € | 141 842 € | 151 690 € | 171 754 € | 180 087 € | 182 586 € |
| Työntekijöiden määrä | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 450 € | 36 € | 0 € | - |
| 2025 Q3 | 1 080 € | 1 056 € | 990 € | - |
| 2025 Q2 | 3 484 € | 1 564 € | 1 485 € | - |
| 2025 Q1 | 2 900 € | 647 € | 495 € | - |
| 2024 Q4 | 10 600 € | 1 147 € | 424 € | - |
| 2024 Q3 | 4 020 € | 104 € | 0 € | - |
| 2024 Q2 | 10 610 € | 1 908 € | 848 € | - |
| 2024 Q1 | 9 040 € | 129 € | 0 € | - |
| 2023 Q4 | 5 394 € | 1 383 € | 848 € | - |
| 2023 Q3 | 8 943 € | 592 € | 424 € | - |
| 2023 Q2 | 5 370 € | 607 € | 0 € | - |
| 2023 Q1 | 9 750 € | 1 736 € | 0 € | - |
| 2022 Q4 | 10 785 € | 2 019 € | 636 € | - |
| 2022 Q3 | 15 858 € | 2 725 € | 954 € | - |
| 2022 Q2 | 12 867 € | 3 343 € | 954 € | - |
| 2022 Q1 | 15 385 € | 3 183 € | 585 € | - |